Keskiviikko 25.2. 18:30 VS.

S/S Laitiala kutsuu sinut herkulliselle brunssille lauantaina 28.2.


Tervetuloa brunssille!

Suosittu brunssielämys saapuu Lahden satamaan myös lauantaina 28.2., kun historiallinen S/S Laitiala avaa ovensa viikonlopun herkuttelijoille. Ainutlaatuinen laivamiljöö, kiireetön tunnelma ja laadukkaat maut tekevät brunssista täydellisen tavan aloittaa viikonloppu.

  • Milloin: Lauantaina 28.2. Yksi kattaus kello 14.00

  • Hinta: 29 € / hlö.

  • Paikalliset maut: Tarjolla on raaka-aineita muun muassa Salpausselän Kalalta, Liha Meroselta ja Kinnarin Tilalta.

  • Sijainti: Satamakatu 7, Lahti. Tipsy Captain

Paikkoja on rajoitetusti, joten varaathan omasi pian! Varaukset sähköpostitse osoitteeseen: hannele.westman@pelicans.fi.


Menu 29,00€/hlö

  • Perunasalaattia

  • Linssisalaattia

  • Marinoituja sieniä ja kasviksia

  • Punajuurihummusta

  • Caesar salaattia kanalla

  • Marinoituja katkarapuja

  • Savumuikkuja

  • Savukalaa

  • Croissanteja

  • Tuoreita leipiä ja karjalanpiirakoita

  • Marjoja ja hilloja

  • Turkkilaista jugurttia

  • Uuniperunaa

  • Munakokkelia

  • pekonia ja makkaroita

  • Tuorepuuroa

  • Tuoreita hedelmiä

  • Rahkapannukakkuja ja vaahterasiirappia

  • Kakkuja ja leivoksia​​​​​​​


Miksi S/S Laitiala on viihtyisä tila juuri brunssia varten?

S/S Laitiala tarjoaa brunssille puitteet, joita ei muualta löydy. Laivan sisätilojen messinki ja mahonki luovat lämpimän ja arvokkaan, mutta silti kotoisan ympäristön, joka kutsuu viihtymään pidemmäksikin aikaa. Veden äärellä sijaitseva sijainti ja laivan intiimi tunnelma erottavat sen tavanomaisista ravintoloista, tehden ruokailusta kokonaisvaltaisen elämyksen, jossa arjen kiire unohtuu heti astuessasi sisään.